PHARMATHEISS COSMETICS Купелиак гел 20 мл

PHARMATHEISS COSMETICS Купелиак гел 20 мл
510,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
042162C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Купелиак гел за специјална нега – ефикасен против црвенило и видливи капилари кај мажи и жени.
 

Индикации:

 • Го намалува црвенилото
 • Го олеснува чувството на вжареност во зацрвенетите регии
 • Се избегнува настанувањето на нови црвенила
 • Интензивно ја негува тенката и чувствителна кожа
 • Клинички докажано 

Купелиак гел за специјална нега на кожа:

 • Без конзерванси
 • Без парабени
 • Без парафински и силиконски масла
 • Без PEG – емулгатори
 • Без вештачки бои
 • Без парфем

Пакување: 20 мл

Содржина

Активни состојки во Купелиак гел за специјална нега: Calendula Officinalis (невен), Boswellia Serrata, Porphyridium Cruentum, Acetyl Tetrapeptide -33.

Начин на употреба: Наутро и навечер се нанесува рамномерно на вцрвенетите регии на кожата.

Региите што се повеќе засегнати и акутно иритираната кожа, по потреба се негуваат повеќе пати дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се