PHARMAVITAL Голд 132 + витамин Ц, 60 капсули

Pharmavital Gold 132
PHARMAVITAL Голд 132 + витамин Ц, 60 капсули
2.990,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
028732C
favorite_border

Опис на производот

GOLD 132 +Vitamin C (Ге 132)

  • Го поддржува имуниот систем
  • Единствена комбинација на природни екстракти и витамин Ц
  • Витамин Ц придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес
  • Придонесува за нормална функција на имуниот систем

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав:

Две (2) капсули содржат:      

    ПДВ%
Витамин Ц     80 мг 100%
Екстракт од домат                                   70 мг /
Ликопен   3.6 мг /
Екстракт од семе од грозје     200 мг /
Проантоцијанидини   190 мг /
Олигомерни проантоцијанидини         130 мг /
Екстракт од реиши печурки                    360 мг /
Матичен млеч                                          320 мг /
Екстракт брокула                                        50 мг /

*препорачано дневно внесување

Состојки: екстракт од реиши печурки, матичен млеч, желатин, екстракт од семе од грозје, Л-аскорбинска киселина, екстракт од домат (содржи ликопен ), екстракт од брокула, агенс за одвојување: магнезиумова сол на масни киселини.

Употреба: Се препорачува по две (2) капсули на ден со доволна количина на течност. Капсулите не треба да се џвакаат.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна исхрана и за здрав начин на живот. Ако сте бремени, доите, земате лекови, планирате некоја медицинска интервенција или имате некој здравствен проблем консултирајте се со лекар пред употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се