PHARMAVITAL Каму-Каму 500 мг, 100 капсули

PHARMAVITAL Каму-Каму 500 мг, 100 капсули
798,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
028581C
favorite_border

Опис на производот

  • Природен витамин Ц кој  придонесува за нормална функција на имуниот систем
  • Каму-Каму е нискорастечка грмушка што може да се најде низ дождовните шуми  по Амазон во Перу и Бразил

Пакување: 100 капсули

Содржина

Состав:

  Една (1) капсула содржи:  ПДВ*
Camu camu екстракт 500 мг /
- од кој Витамин Ц  125 мг 156%

*препорачано дневно внесување

Состојки: camu camu екстракт, желатин, средство за одвојување на магнезиумови соли од масни киселини.

Употреба: се препорачуваат од една (1) до три (3) капсули на ден, пред оброк без џвакање со доволна количина течност.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се