PHARMAVITAL Кверцетин со цинк и витамин Ц, 60 капсули

PHARMAVITAL Кверцетин со цинк и витамин Ц, 60 капсули
854,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
038133C
favorite_border

Опис на производот

Quercetin капсулите содржат уникатен комплекс од состојки со природни екстракти и витамин Ц.

Витамин Ц придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес и придонесува за нормална функција на имуниот систем.

Како флавоноид кверцетинот делува силно антиоксидативно со што се бори против воспаленија. Изворите на храна што содржат кверцетин имаат најмногу документирани докази во борба против воспаленијата. Воспалението е сигнал за повеќе заболувања. Кверцетинот се смета дека ефикасно се бори против:

  • Алергија, астма и поленска треска
  • Синдром на хроничен замор
  • Вирусни инфекции
  • Когнитивно оштетување
  • Нарушена циркулација
  • Воспаление на простатата, мочниот меур и јајниците
  • Хронични инфекции на простатата

Пакување: 60 капсули.

Содржина

Состав:

    ПДВ*
Енергетска вредност 12kJ/3kcal  
Масти  <0.01 г  
- заситени масни киселини   <0.01 г  
Јаглени хидрати     0.28 г  
- шеќер   <0.01 г  
Влакна                    0.01 г  
Протеини                  0.13 г  
Сол                       <0.01 г  
Витамин Ц                                         265 мг 331%
Цинк                                                                  5 мг 50%
Кверцетин                                         250 мг  
Биофлавоноиди                                25 мг  
Бромелин                                           25 мг  
Екстракт од шипинка                        25 мг  
Ацерола прашок                                25 мг  
Рутин                                                   5 мг  

*препорачано дневно внесување

Состојки: Кверцетин, Л-аскорбинска киселина, желатинска обвивка на капсулата, цитрус биофлавоноиди, бромелин, екстракт од шипинка, ацерола прашок, цинк цитрат, средство за одвојување на магнезиумови соли од масни киселини, силициум диоксид, рутин.

Употреба: Се препорачува по една (1) капсула на ден, со доволна количина на течност. Капсулите не треба да се џвакаат. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна исхрана и за здрав начин на живот.

Предупредување: Ако сте бремени, доите, земате лекови, планирате некоја медицинска интервенција или имате некој здравствен проблем консултирајте се со лекар пред употреба.
Ако дојде до појава на било каква несакана реакција веднаш прекинете со употреба на производот и консултирајте се со Вашиот лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се