PHARMAVITAL Pregnancy Forte, 30 капсули + 30 таблети

PHARMAVITAL Pregnancy Forte, 30 капсули + 30 таблети
459,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
024519C
favorite_border

Опис на производот

  • ДХА
  • Витамин Д
  • Железо
  • Витамини К1, Ц и Е
  • Калциум
  • Фолати

Содржи балансирана комбинација на фолна киселина, витамини, минерали и ДХА од рибино масло.
Фолатите придонесуваат за раст на мајчиното ткиво за време на бременост и имаат улога во процесот на делба на клетките. Соодветното снабдување со хранливи материи во склоп на балансирана и разновидна исхрана претставува значајна поддршка за време на бременост и доење.

Пакување: 30 таблети + 30 капсули

Содржина

Состојки на капсулата: Рибино масло, обвивка на капсулата: желатин, овлажнувач: глицерол, прочистена вода, смеса од токофероли.

Состојки на таблетата: калциум карбонат, магнезиум оксид, средство за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза, Л-аскорбинска киселина, средство за зголемување на волуменот: малтодекстрин, железен фумарат, средство за зголемување на волуменот: пченкарен скроб, ДЛ-алфа токоферил ацетат, гума акација, средство за зголемување на волуменот: хидроксипропил метил целулоза, никотинамид, средство против слепување: талк, цинк оксид, пиридоксин хидрохлорид, средство против слепување: магнезиум стеарат, силициум диоксид, бакар сулфат, тиамин хидрохлорид, средство за зголемување на волуменот: пченкарен скроб, бета каротен, рибофлавин, боја (антоцијанини, титаниум диоксид, рибофлавин), глукозен сируп, лимонска киселина, птероилмоноглутаминска киселина, средство против слепување: силициум диоксид, сахароза, натриум Л-аскорбат, ДЛ-алфа токоферол, калиум јодит, натриум селенит, фитоменадион, цијанокобаламин, холекациферол, сулфур диоксид.

Состав на 1 таблета:

    % ПДВ
Витамин Д3  10 мкг   200
Витамин Е 24 мг α-TE 200
Витамин К1  75 мкг 100
Витамин Ц    80 мг 100
Тиамин (Витамин Б1) 2,2 мг 200
Рибофлавин (Витамин Б2) 1,68 мг 120
Ниацин       16 мг NE 100
Витамин Б6    5,6 мг 400
Фолати       400 мкг 200
Витамин Б12  15 мкг 600
Калциум 120 мг 15
Магнезиум    150 мг 40
Железо     14 мг 100
Цинк   10 мг 100
Бакар 1000 мкг 100
Селен 55 мкг 100
Јод 150 мкг 100
Бета каротен 3 мг /

*препорачано дневно внесување

Состав на 1 капсула:

Рибино масло 500 мг
EPA 90 мг
DHA 60 мг

 

Употреба: Се препорачува по една (1) капсула и една (1) таблета на ден, со многу течност. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна исхрана и за здрав начин на живот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се