PHARMAVITAL Сода - Натриум хидроген карбонат + цинк 150 таблети

PHARMAVITAL Сода - Натриум хидроген карбонат + цинк 150 таблети
299,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
026911C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Содржат Натриум хидроген карбонат и Цинк.
Цинкот е минерал кој придонесува за нормален ацидо-базен метаболизам.

Пакување: 150 таблети

Содржина

Состав:

Една (1) таблета содржи:                                  ПДВ*

  • Натриум хидроген карбонат   960 мг         /
  • Цинк                                            10 мг     100% 

*препорачано дневно внесување

Состојки: натриум хидроген карбонат.
Засладувач: сорбитол,  цинк цитрат.
Средство против пенење: полиетилен гликол (PEG 6000).

Употреба: Една (1) таблета на ден со доволна количина на течност. Таблетите на треба да се џвакаат.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. 
Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна исхрана и за здрав начин на живот.
Да се чува на суво место, на температура до 30°С. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се