PHARMAVITAL Витамин Б12, 90 таблети

Pharmavital Vitamin B12
PHARMAVITAL Витамин Б12, 90 таблети
720,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
056670C
favorite_border

Опис на производот

Витаминот Б12 е граничен производ, во форма на метилкобаламин, природна форма на витамин Б12 која има способност подолго време да се задржи во организмот.

  • Производот е наменет за возрасни

Витаминот Б12 има значајна улога во организмот, пред се: 

  • Придонесува за нормална функција на нервниот систем 
  • Придонесува во процесот на нормалното создавање на црвените крвни клетки

Витаминот Б12 (methylcobalamin) 1000 мкг е наменет за употреба при различни состојби на недостаток на овој витамин во организмот, како што се: генетски недостаток на витамин Б12, пернициозна анемија, дијабет и др.  

Пакување: 90 таблети.

Содржина

Состав:

Една (1) таблета содржи:       

    %ПДВ* 
Витамин Б12 1000 мкг 40000

*препорачано дневно внесување 

Состојки: средство за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза, средство против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, силикон диоксид, метилкобаламин.   

Погодно за вегани.

Употреба: Земете по една (1) таблета на ден со доволна количина на вода.

Предупредување: Во случај на пречувствителност на било која од состојките на производот, престанете со употреба на производот. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не треба да се користи како замена на разновидна и балансирана исхрана и за здрав начин на живот. Ако сте бремени или доите, консултирајте се со Вашиот лекар, пред употреба на производот. Ако земате лекови, планирате некоја медицинска интервенција или имате некој здравствен проблем консултирајте се со лекар пред употреба. Ако сте пропуштиле доза, земете ја наредната и продолжете со вообичаено дозирање. Не земајте двојна доза за да ја надоместите пропуштената. Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на ладно и суво место, заштитено од сончева светлина, на температура до 25°Ц.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се