PHARMAVITAL Витамин Ц 1000 мг, 30 директ кесички

PHARMAVITAL Витамин Ц 1000 мг, 30 директ кесички
321,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
051491C
favorite_border

Опис на производот

PHARMAVITAL Витамин Ц 1000 мг е производ со витамин Ц - антиоксиданс наменет за имунолошка поддршка на организмот.

Нашиот имунолошки систем има улога да го штити секојдневно нашиот организам. Научно е докажано дека витаминот Ц придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем. Современите животни навики наметнуваат потреба за надополнување на исхраната со витамин Ц.

Витамин Ц 1000 мг на Pharmavital содржи висока концентрација на витамин Ц достапен во современа форма на дозирање, директно, брзо дозирање - без течност, посебно погодно при патување или потешкотии при земање на таблети.

Витаминот Ц има и многу други позитивни придобивки за здравјето:

  • придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес

  • ја зголемува апсорпцијата на железото

  • придонесува за нормален енергетски метаболизам

  • придонесува за нормално создавање на колаген потребен за нормална функција на кожата

Пакување: 30 кесички

Содржина

Состав

Нутритивни информации на 100 гр на кесичка

ПДВ*

Енергетска вредност

1271 kJ/ 303 kcal

38 kJ/ 9 kcal

 

Масти

од кои заситени масни киселини

0,69 гр

0,61 гр

0,02 гр

0,01 гр

 

Јаглени хидрати

од кои шеќер

61,1 гр

0,70 гр

1,8 гр

0,02 гр

 

Влакна

0,01 гр

< 0,01 гр

 

Протеини

0,00 гр

0,00 гр

 

Сол

0,00 гр

0,00 гр

 

Витамин Ц

33333 мг

1000 мг

1250

*% препорачано дневно внесување

Состојки: засладувач: сорбитол, Л-аскорбинска киселина, засладувач: ацесулфам К, арома, средство за одвојување магнезиумови соли на масни киселини.

Употреба

Земете една (1) еднодозна кесичка на ден.

Истурете ја содржината на кесичката на јазикот и оставете полека да се растопи во вашата уста.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се