PHARMAVITAL Витамин Д3 4000 ИЕ Депо, 120 таблети

Pharmavital Vitamin D3 4000 IU Depot
PHARMAVITAL Витамин Д3 4000 ИЕ Депо, 120 таблети
720,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056671C
favorite_border

Опис на производот

Pharmavital Vitamin D3 4000 IU Depot е граничен производ кој претставува значаен придонес на вашата секојдневна исхрана. 

Витамин Д придонесува за:

  • Oдржување на нормални коски и заби 
  • Oдржување на нормална мускулна функција
  • Oдржување на нормална функција на имуниот систем

Пакување: 120 таблети.

 

Содржина

Состав:

  На 100 г На таблета ПДВ*
Витамин Д 44643 мкг 100 мкг 2000%

*препорачано дневно внесување

Состојки: средство за: макрокристална целулоза, дикалциум фосфат, филм обложување (хидроксипропилметил целулоза, хидроксипропил целулоза, талк, триглицериди со среден ланец, титаниум диоксид), средство против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид), овлажнувач: глицерин, холекалциферол. 

Употреба: Се препорачува по една (1) таблета на ден со доволна количина на вода.

Предупредување: Ако сте бремени или доите, консултирајте се со Вашиот лекар, пред употреба на било кој производ. Да се чува на места недостапни за мали деца. Да се чува на суво место, на температура до 30°Ц. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не треба да се користи како замена на разновидна исхрана и за здрав начин на живот. Немојте да го употребувате производот ако сте алергични на било која од состојките на производот. Ако сте бремени или доите, консултирајте се со Вашиот лекар, пред употреба на било кој производот. Ако земате лекови, планирате некоја медицинска интервенција или имате некој здравствен проблем консултирајте се со лекар пред употреба. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Консултирајте се со Вашиот лекар, ако сте употребиле повеќе од препорачаното. Ако сте пропуштиле доза, земете ја наредната и продолжете со вообичаено дозирање. Не земајте двојна доза за да ја надоместите пропуштената. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се