POLSKI LEK Вербаскон за синуси, 30 таблети

polski lek verbascon sinuplant zatoki sinus sinusi
POLSKI LEK Вербаскон за синуси, 30 таблети
149,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048810C
favorite_border

Опис на производот

Verbascon Zatoki (Sinus)

  • За горен дел од респираторен систем                             
  • Формулација на база на состојки од природно потекло како андрографис Andrographis paniculata придонесува во одржување на одбрамбените механизми на организмот, посебно во горниот дел на респираторниот систем
  • Уникатниот комплекс Sinuplant содржи растителни екстракти на лопен, црн бозел, вербена, африкански здравец и јаглика кои придонесуваат за смирување на горниот дел на респираторниот систем, вклучително и грлото

Препаратот е наменет за деца над 6 години и возрасни.

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав:                                                                       

1 таблета содржи:  

Eкстракт од цвет на лопен 40 мг
Eкстракт од цвет на црн бозел 40 мг
Eкстракт од вербена 40 мг
Eкстракт од корен на африкански здравец 20 мг
- од кој танини 0,9 мг
Eкстракт од цвет на јаглика 20 мг
Екстракт од андрографис 20 мг

Состојки: средство за зголемување на волуменот: целулоза, сорбитол, екстракт од цвет на лопен (Verbascum thapsus L.); екстракт од цвет на црн бозел (Sambucus nigra L.); екстракт од вербена (Verbena officinalis L.); екстракт од корен на африкански здравец (Pelargonium sidoides DC.); екстракт од андрографис (Andrographis paniculata Wall ex. Nees); екстракт од цвет на јаглика (Primula officinalis L.); згуснувач: хидроксипропилметил целулоза, хидроксипропил целулоза; средство за зголемување на волуменот: талк; масни киселни со среден ланец; боја: титаниум диоксид, железни оксиди и хидроксиди, боја brilliant blue FCF, indigo carmin; средство против стврднување: полиетилен гликол, поливинилпиролидон.
Производот може да содржи лактоза (од млеко).

Начин на употреба: земете една таблета со чаша вода. За перорална употреба.

Препорачано дозирање:
Деца над 6 години: 1 (една) таблета на ден.
Возрасни: 1 (една) таблета 1-2 пати на ден.
Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Предупредување: да не се употребува во случај на пречувствителност на било која  состојка во состав на прозводот.

Производот не е наменет за бремени жени и доилки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се