PROBIOS Органско пченично брашно тип „0“, 1000 г

PROBIOS Органско пченично брашно тип „0“, 1000 г
169,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
041958C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Органско пченично брашно тип „0“

  • Органски сертифициран производ

Органското пченично брашно на Probios се добива од италијанска пченица, култивирана во области каде посебните временски услови придонесуваат за висок квалитет. Погодно е за леб и паста – слатки или солени, свежи или сушени, како и за десерти, пити, колачи или chiambelle (мали колачи во облик на прстен).

Нето-тежина: 1 кг

Содржина

Може да содржи и соја во траги.

Пакувано во заштитена атмосфера, што овозможува задржување на вкусот и квалитетот подолго време.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се