PROVEN Mindlinx Пробиотик за деца и возрасни, 30 дози

PROVEN probiotics Mindlinx, 30 capsules probiotik
PROVEN Mindlinx Пробиотик за деца и возрасни, 30 дози
556,00 ден.
445,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054950C
favorite_border

Опис на производот

  • Додаток на исхрана
  • Со Lab4 група на корисни бактерии со Lactobacillus rhamnosus и L-glutamine за возрасни и деца
  • 20,5 милијарди корисни бактерии
  • Погодно за вегани
  • Погодно за вегетаринајци
  • Не содржи глутен
  • Не содржи млечни производи

Посебна формулација за деца и возрасни Pro-Ven Probiotics Mindlinx е составен од научно проучени Lab4 група на корисни бактерии вклучително и Lactobacillus rhamnosus.

Заедно со 20,5 милијарди живи бактерии во една доза содржи и Л-глутамин и пребиотици фруктоолигосахариди.

Прашокот лесно се меша во ладна храна или пијалок и е погоден за деца од 2 годишна возраст.

Lab4 Consortium содржи живи бактерии. Гарантирана потентност со Triphase и Stability Max - уникатни системи на чување, кои гарантираат дека ќе земете толку корисни бактерии колку што е назначено на пакувањето.

Пакување: шише со 30 дози.

Производител: ProVen Probiotics Port Talbot SA12 7BZ.

Земја на потекло: Велика Британија.

Содржина

Состав: една дневна доза од 1.5 г содржи:

    *ПДВ

Lab4 Consortium со Lactobacillus rhamnosus

Lactobacillus acidophilus CUL60

Lactobacillus acidophilus CUL21

Bifidobacterium animalis subsp. Lactis CUL34

Bifidobacterium bifidum CUL20

Lactobacillus rhamnosus CUL63

20,5 милијарди живи бактерии

/
Фруктоолигосахариди (FOS) 500 мг /

L-glutamine

200 мг /

*препорачано дневно внесување

Состојки: фруктоолигосахариди (Cichorium intybus), средство за зголемување на волумен (компиров малтодекстрин), Л-глутамин, микроорганизми (Lactobacillus acidophilus CUL60 & CUL21, Lactobacillus rhamnosus CUL63, Bifidobacterium animalis subsp. lactis CUL34, Bifidobacterium bifidum CUL20).

Употреба: за возрасни и деца – додадете две лажички (1.5 г) на ден во ладна храна или пијалок. Користете ја лажичката приложена во пакувањето.

Совет при алергија: не содржи алергени.

Предупредување:

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Бремените жени или жените кои планираат бременост да се консултираат со лекар пред да земат додатоци на исхраната.

Додатокот на исхрана да не се употребува како замена за разновидна исхрана.

Да се чува на ладно и суво место.

Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се