PROVEN Пробиотик формула за бебиња, 30 кесички

proven probiotics baby probiotik za bebinja
PROVEN Пробиотик формула за бебиња, 30 кесички
662,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042945C
favorite_border

Опис на производот

  • Додаток на исхрана
  • Од раѓање
  • Еднодозни кесички
  • Погодно за вегетаријанци
  • Не содржи глутен

Lactobacillus & Bifidus for Formula Fed Babies е производот кој е специјално развиен за бебиња, од раѓање до 12 месечна возраст. Современите услови на живеење, особено кај новороденчињата, може да го инхибираат или забават природниот развој на нормалната флора.

Lactobacillus & Bifidus for Formula Fed Babies содржи Lab4b, група од четири видови корисни бактерии кои природно формираат дел од микрофлората на новороденчињата. Формирањето на стабилна и здрава микрофлора, веднаш по раѓањето, е од клучно значење за развој на здрав имунолошки систем и правилна функција на цревата.

Корисните бактерии се важни за доенчињата и малите деца како и за возрасните.

Пакување: 30 кесички во кутија                                       

Содржина

Состав:

1 кесичка (2 г) прашок содржи:

Lab4b

Lactobacillus salivarius (CUL61)

Bifidobacterium animalis subsp. lactis (CUL34)

Bifidobacterium bifidum (CUL20)

Lactobacillus paracasei (CUL08)

10 милијарди
Галактоолигосахариди (ГОС) 800 мг
Фруктоолигосахариди (ФОС) 200 мг

Состојки: Галактоолигосахариди (млеко), Фруктоолигосахариди (Cichorium intybus), Микроорганизми (Lactobacillus salivarius (CUL61), Bifidobacterium animalis subsp. lactis (CUL34), Bifidobacterium bifidum (CUL20), Lactobacillus paracasei (CUL08).

Совет во случај на алергија: видете состојки со bold.

Не содржи: вештачки бои, ароми и конзерванси.

Употреба: Препорачуваме една кесичка (2 г) прашок на ден. Прашокот се додава на веќе подготвена и изладена млечна формула. Пред употреба добро протресете. Не го додавајте прашокот на врело млеко.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се