PROVEN Shapeline Пробиотик 50 милијарди, 30 капсули

PROVEN probiotics shapeline 50 billion lactobacillus&bifidus, 30 capsules food supplement , 50 milijardi probioticiza , tezina, dieta
PROVEN Shapeline Пробиотик 50 милијарди, 30 капсули
1.137,00 ден.
5
Просек: 5 (2 мислења)
Бренд
Шифра
051554C
favorite_border

Опис на производот

50 Billion – ShapeLine Претставува балансирана комбинација од 50 милијарди пробиотици од различни соеви во една капсула. Производот е наменет за поддршка на здравјето на дигестивниот систем, контрола на телесната тежина, обезбедување на енергија и поддршка на општата благосостојба на организмот.

Содржи:

  • Lab4, најистражуваната група на корисни бактерии, со гарантирана потентност со Triphase и Stability Max - уникатни системи на чување кои гарантираат дека ќе земете толку Lab4 корисни бактерии колку што е назначено на пакувањето.

  • Lactobacillus plantarum, посебен вид на живи бактерии за комплетирање на комбинацијата.

  • Витамин Ц, витамин Д и цинк кои придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:

Една (1) капсула содржи:

Витамин Д 11мкг
Витамин Ц 80 мг
Цинк 10 мг

Lab4P Consortium

Lactobacillus acidophilus (CUL60)

Lactobacillus acidophilus (CUL21)

Bifidobacterium animalis subsp. lactis (CUL34)

Bifidobacterium bifidum (CUL20)

33.5 милијарди
Lactobacillus plantarum (CUL66) 16.5 милијарди
  • Според производителот, се додека пациентот не чувствува тегоби кои смета дека му се предизвикани од овој производ, може да го користи производот колку време сака, без потреба од правење пауза.

Производот не содржи:

  • Познати алергени
  • Не содржи глутен
  • Не содржи млечни производи

Погодно за вегетаријанци.

Мислења на потрошувачи

Bibi
5
Prezadovolna sum od ovoj proizvod, go koristam veke nekolku meseci, i odlicno se cuvstvuvam
Saso.mladenovski
5
.
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се