PROVEN Travel Пробиотик, 14 капсули

PROVEN probiotics acidophilus&bifidus for travellers , 14 capsules / probiotik za patuvanje
PROVEN Travel Пробиотик, 14 капсули
362,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030401C
favorite_border

Опис на производот

Ацидофилус и Бифидус за патување - помага во одржување на дигестивната функција кај лица кои патуваат, вообичаено при патување се консумира несекојднева храна што може да доведе до нарушување на рамнотежата на дигестивниот систем.

Секоја капсула од ацидофилус и бифидус за патување содржи 12.5 милијарди Lab4 заедно со калциум, ѓумбир, глутамин и алое вера.

  • Погодно за вегетаријанци
  • Погодно за вегани
  • Без глутен
  • Без млечни производи

Пакување: 14 капсули

Содржина

Состав: 1 капсула содржи:                                                                           

    ПДВ*
Калциум 120 мг 15%

Lab4

Lactobacillus acidophilus (CUL60) 

Lactobacillus acidophilus (CUL21)   

Bifidobacterium animalis subsp. lactis (CUL34) 

Bifidobacterium bifidum (CUL20) 

12.5 милијарди /
Ѓумбир прав од корен  200 мг /
Л-глутамин   200 мг /
Алое вера 200:1 20 мг /

*препорачано дневно внесување

Состојки: калциум карбонат, Л-глутамин, ѓумбир прав од корен (Zingiber officinalis).

Вегетаријанска обвивка на капсулата (хидроксипропил метил целулоза), микроорганизми (Lactobacillus acidophilus (CUL60) и (CUL21), Bifidobacterium animalis subsp. lactis (CUL34), Bifidobacterium bifidum (CUL20), алое вера екстракт (Aloe barbadensis).

Средства против стврднување (силициум диоксид, магнезиум стеарат), пченкарен скроб.

Совети во случај на алергија: Нема алергени.

Употреба: Како додаток во исхраната земете една капсула на ден со храна. Две капсули на ден со храна се препорачуваат ако патувате во помалку развиени земји. Започнете со земање на производот на почетокот на патувањето и земајте го во тек на целото патување.

Кај деца над 2 годишна возраст содржината на капсулата растворете ја во млеко, сок или јогурт.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се