PURASANA Сурово какао во прав 200 г

PURASANA Сурово какао во прав 200 г
339,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032007C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органско сурово какао во прав
  • Органски сертифициран производ
  • Погодно за вегани
  • Без глутен, без лактоза, без соја

Какаото во прав се добива без загревање од семето на малото зимзелено дрво Theobroma cacao што расте во тропските клими. Какаото е природно богато со растителни влакна, хранливи материи и фитонутритиенти.                                  

Содржи железо, калиум, фосфор, магнезиум, калциум, цинк и бакар.

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состојки: органско и сурово какао во прав (Theobroma cacao) со потекло од Перу.

*органско производство.

Употреба: да се растворат 3 лажички (15 г ) во 300 мл во обично или растително млеко. Може да се користи и во торти, мафини и други благи рецепти.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се