PURASANA Суви боровинки, 150 г

PURASANA Суви боровинки, 150 г
462,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036516C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Суви боровинки
  • Погодно за вегани
  • Без глутен, лактоза и соја
  • Суви и засладени

Нето-тежина: 150 г

Содржина

Состојки: 60% суви боровинки (Vaccinium corymbosum), 39% концентрат од јаболков сок, <1% сончогледово масло.

Употреба: може да се консумираат директно или да се додадат во јогурт, житарки или милкшејк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се