PURASANA Whey Протеини од сурутка во прав, 400 г

PURASANA Whey Протеини од сурутка во прав, 400 г
1.050,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035568C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Од органско производство
  • Погодно за вегетаријанци
  • Без глутен, соја
  • Без ГМО

Сурутката се добива од млекото на органски одгледувани крави во Австрија, познато по високиот квалитет. Најмалку 60% од нивната исхрана се состои од трева, детелина и сено, а останатиот дел на храната е во согласност со строгите стандарди за органско производство

  • Сурутката е течност која се добива како нус-производ од млекото при производство на сирење, а протеинскиот концентрат се добива со филтрирање на сурутката преку ултра фини филтри и концентрирање со технологијата на спреј сушење
  • Протеинскиот концентрат од сурутка се апсорбира во организмот побрзо од концентратите базирани на растителна основа
  • Содржи 80% протеини и е погоден внес на протеини за вегетаријанци и лица кои рекреативно се занимаваат со физички вежби
  • Протеините од сурутка се извор на аминокиселини

Нето-тежина: 400 г

Содржина

Состојки: 100% концентрат од органска сурутка, со содржина на протеини 80%.

Начин на употреба: погодно за протеински шејкови, појадок од житарки, мусли, јогурт, леб, паста или лебни трошки.

Додадете 1 и 1/2 одмерни лажички во 300-350 мл пијалок и промешајте во рачен или електричен миксер.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се