REPLEK Ибупрофен актив - крем 10%, 50 г

REPLEK Ибупрофен актив - крем 10%, 50 г
178,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
004597C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Терапевтски индикации:

  • Болка во грбот, ревматска, мускулна болка,
  • Болки при повреди (изместување, шинување, истегнување)
  • Невралгија
  • Болка при благи до умерени артритични состојби

Пакување: 50 г

Содржина

Состав: 1 г крем содржи 100 мг ибупрофен.

Дозирање: возрасни и деца над 12 години (2 цм до 5 цм) од кремот, нежно да се втрие на болното место, се додека не се апсорбира. Дозата може да се повторува на секои четири часа, не повеќе од 4 пати во тек на денот (24 часа).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се