REVALID Флуид против стареење на коса, 100 мл

REVALID Флуид против стареење на коса, 100 мл
1.589,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051683C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Revalid Anti-Aging флуид со иновативна активна состојка, екстракт од листовите на Cassia Alata и екстракт од швајцарски еделвајс.

Благодарение на активните состојки и нивното антиоксидативно, антивоспалително и заштитно дејство врз ДНК, флуидот го има следното дејство:

  • Го заштитува скалпот од предвремено стареење
  • Го намалува оксидативниот стрес во фоликулот на влакното
  • Го забавува процесот на побелување на косата, го зголемува волуменот и дебелината на влакното
  • Ги заштитува косата и скалпот од штетното УВ зрачење и загадување
  • Ја штити бојата на косата 
  • Без парабени, сулфати, силикони и алкохол

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: DN-Age™ aктивната стостојка, е екстракт од листовите на растението Cassia alata. DN-Age™ in vitro и in vivo докажано е дека го намалува оксидативниот стрес и воспалението на скалпот и фоликулите на влакното. Го заштитува скалпот од оштетување на клетките, го забавува процесот на побелување на косата и го прави влакното поцврсто, подебело и појако.

Еделвајс (Leontopodium alpinum) е алпска „преживувачка ѕвезда“, која расте на висина од 3000 метри, каде има и високи нивоа на УВ зрачење. Изложеноста на екстремни температури, го прави растението еделвајс, експерт во самозаштита. Еделвајс има силна антиоксидативна моќ како чистач на слободни радикали и изразена заштитувачка моќ врз молекулата на ДНК.

Употреба:
За вашиот скалп: разделете ја вашата коса на два дела (сува или влажна). Нанесете 1 пипета (полна до означената линија) на секој од деловите. Со нежно масирање со прсти, втријте го флуидот во скалпот. 

За вашата коса: нанесете мала количина од флуидот на дланка, нанесете по должина на вашата коса и нежно исчешлајте. Да не се плакне.
Обликувајте по ваша желба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се