SLEEPY Natural NewBorn Пелени за новороденче бр. 1 (2-5 кг), 80 пелени

sleepy natural 1, 80 pcs diapers peleni za bebinja
SLEEPY Natural NewBorn Пелени за новороденче бр. 1 (2-5 кг), 80 пелени
673,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047775C
favorite_border

Опис на производот

Иновативни и единствени во светот 3 во 1

  • 100% органски памук
  • 100% халал
  • 100% веган
  •  Хипоалергенски
  • 0% парабен, лосион, ВРА, нонилфенол, SLS, SLES, латекс, хлор, парфем
  • Меки пелени ткаени со чиста вода
  • Подобрен апсорбирачки слој со природни влакна од екстракт од бамбус
  • Органски памучни влакна за подобрена сувост

Пакување: 80 пелени.

Содржина

Состав: полиетилен, полипропилен, туткал (лепило), целулоза, соли на полиакрилна киселина, еластични, полиестерски влакна, памук влакна од екстракт од бамбус.
Употреба: Поставете ја пелената под бебето со илустрираниот дел свртен однапред. Внимавајте непропустливите заштитни бариери да бидат свиткани кон внатрешната страна. Прицврстете ги лентите на илустрираниот дел рамномерно од двете страни.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се