SLEEPY Sensitive Пелени за возрасни XL, 30 парчиња

Sleepy sensitive adult diapers extra large xl peleni za vozrasni golemi
SLEEPY Sensitive Пелени за возрасни XL, 30 парчиња
840,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
043951C
favorite_border

Опис на производот

  • Пелени за возрасни
  • За чувствителна кожа
  • За еднократна употреба
  • Со индикатор за влажност
  • Унисекс
  • Контрола на мирис
  • Дерматолошки тестирани

Пакување: 30 пелени

Содржина

Состав: полиетилен, полипропилен, туткал (лепило), целулоза, соли на полиакрилна киселина, еластични, полиестерски влакна. 
Составни делови:
 1. Идикатор за влажност
 2. Екстра апсорбирачки слој
 3. Странична бариера за заштита од протекување
 4. Воздушно пропустлива ткаенина 
 5. Велкро ленти за прицврстување

Употреба:
1. Отворете ја пелената 
2. Поставете ја пелената помеѓу нозете на пациентот 
3. Прицврстете ги лепенките
Пелената не смее да биде премногу стегната.  Редовно менувајте ги пелените.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се