SOLGAR Баланс родиола комплекс, 60 капсули

SOLGAR Баланс родиола комплекс, 60 капсули
1.529,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
052619C
favorite_border

Опис на производот

BALANCE RHODIOLA COMPLEX претставува уникатна комбинација на витамини, минерали, растителни екстракти, зеленчук и овошје, наменета за лица со ментален, емоционален, професионален или физички стрес. Помага да се справите со стресот на природен начин.

  • Магнезиумот содржан во оваа формула ја помага нормалната функција на нервниот и мускулниот систем
  • Дополнително, производот содржи пантотенска киселина која придонесува за нормална хормонална функција
  • Екстрактите од родиола и сибирски женшен и амино киселината Л-тирозин имаат силни адаптогени карактеристики, додека камилицата во традиционалната употреба се карактеризира со своите анксиолитички својства

Пакување: 60 капсули

Состав:

Една растителна капсула содржи:

Магнезиум (како бисглицинат†)

50 мг

Пантотенска киселина

(како Д-пантотенат, калциум)

Растителна обвивка на капсулата:

хидроксипропилметил целулоза

100 мг

Витамин Ц

(како Ester-C® калциум Л-аскорбат)

50 мг

Родиола екстракт од корен (Rhodiola rosea)

(еквивалент на 250 мг корен)

62.5 мг

Цитрусни биофлавоноиди

Средство за зглемување на волуменот: малтодекстрин

25 мг

Сибирски женшен екстракт од корен

(Eleutherococcus senticosus)

(еквивелент на 200 мг корен)

50 мг

Л-тирозин (слободна форма)

25 мг

Сладок корен ектракт од корен

(Glycyrrhiza glabra)

(еквивелент на 100 мг корен)

25 мг

Римска камилица екстракт

(Chamaemelum nobile)

(еквивелент на 100 мг недземни делови од растението)

Средство против стврднување: силикон диоксид, растителен магнезиум стеарат

25 мг

Спанаќ во прав (лист)

10 мг

Ниацин (како никотинамид)

5 мг

Кафена алга

4 мг

Витамин Б6 (како пиридоксин хидрохлорид)

2.5 мг

Семки од тиква во прав

3 мг

Кељ во прав (лист)

3 мг

Брокула во прав (цвет)

3 мг

Рузмарин екстракт од лист

(Rosmarinus officinalis)

(0.04 мг рузмаринска киселина [4%])

1 мг

Вишна екстракт

(Prunus cerasus) (плод)

(еквивалент на 4 мг плод)

1 мг
  • Производот не треба да се користи како замена за разновидна балансирана исхрана и за здрав начин на живот.
  • Производот не е наменет за бремени жени и доилки.
  • Производот не е наменет за лица под 18 годишна возраст.
  • Немојте да го употребувате прозводот ако сте алергични на амброзија или цвеќиња од фамилијата на маргаритки.
  • Во случај на пречувствителност на било која од состојките на производот, престанете со употреба на производот.

Производот не содржи додадени шеќери, не содржи сол.

Производот не содржи: глутен, пченица, млечни производи, соја, квасец, вештачки ароми, засладувачи, конзерванси или бои.

Погодно за вегани.

Употреба: за возрасни земете по (1) до (2) растителни капсули на ден, пожелно со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се