SOLGAR ДХА за деца, 90 гел капсули

SOLGAR ДХА за деца, 90 гел капсули
1.790,00 ден.
1.290,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051553C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Природна арома на овошен пунч

  • Производот не содржи додадени шеќери, не содржи сол и скроб

  • Chewie-gel™ обезбедуваат чиста, високо стаблилна ДХА.

  • За деца од 4 годишна возраст 

ДХА спаѓа во категоријата омега-3 масни киселини и е клучна структурна компонента на мозокот и ретината. Мозокот е составен од 60% масни киселини, од која најчеста е ДХА.

ДХА е основна потреба за правилен развој на мозокот и очите во критичните рани фази на човечкиот развој и се смета за неопходна за време на оваа возраст па се до зрелоста.

Ниското ниво на ДХА кај децата може да биде поврзано со промени во однесувањето и расположението, губење на меморијата, како и очни и невролошки нарушувања.

Пакување: 30 гел капсули за џвакање

Состав:

Две (2) Chewie-Gels™ содржат:

BioPure DHA™ Пречистено рибино масло од туна 1100 мг

Обезбедува Омега 3 масни киселини:

ДХА (docosahexaenoic acid)

ЕПА (eicosapentaenoic acid)

 

200 мг

48 мг

Chewie-Gel™ обвивка: желатин (говедски), растителен глицерин (од палмино масло)

  • Природните состојки може да предизвикаат промени во бојата.

Производот не содржи: глутен, пченица, млечни производи, квасец, конзерванси, вештачки ароми или бои.

Употреба: како додаток на исхрана за деца на возраст од 4 години и поголеми земете по две (2) Chewie-Gels™ дневно, пожелно со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар.

Добро изџвакајте ги капсулите пред да ги голтнете.

Производот не е наменет за деца под 4 годишна возраст.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се