SOLGAR ГАБА 500 мг, 50 капсули

SOLGAR ГАБА 500 мг, 50 капсули
1.162,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
048509C
favorite_border

Опис на производот

GABA (гама-аминобутерна киселина) е не-протеинска амино киселина која функционира како невротрансмитер во човечкиот мозок.

ГАБА природно се продуцира во организмот и нејзиното присуство во централниот нервен систем силно влијае на олеснување на нервната напнатост и поддршка на невротрансмисијата.

Гама-аминобутерна киселина помага во подобрување на мисловниот процес и помнењето, поволно влијае на воспоставување на моториката и говорот, го подобрува спиењето и помага во намалување на интензитетот на болка преку намалување на стресот и вознемиреноста.

Пакување: 50 растителни капсули

 

Содржина

Состојки:

Секоја растителна капсула содржи:

- ГАБА (гама амино бутерна киселина) 500 мг               
   
- Средство за зголемување на волуменот - дикалциум фосфат, микрокристална целулоза
- Обвивка на растителна капсула - хидроксипропилметил целулоза
- Средство против стврднување - растителен магнезиум стеарат, силикон диоксид.

Производот не содржи: глутен, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, засладувачи, вештачки ароми или бои, не содржи додадени шеќери, не содржи сол и скроб.

Погодно за вегани.

Употреба: Како додаток на исхрана за возрасни земете една (1) растителна капсула дневно, со сок или вода, помеѓу оброците или како што Ви препорачал Вашиот лекар. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Ако сте бремени, доите, земате некои лекови или имате било каква медицинска состојба консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот. Да се чува на места недостапни за деца.
Да се чува на собна температура.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се