SOLGAR Калциум, магнезиум и цинк, 100 таблети

SOLGAR CALCIUM MAGNESIUM PLUS ZINC cink magnezium kalcium
SOLGAR Калциум, магнезиум и цинк, 100 таблети
754,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048659C
favorite_border

Опис на производот

SOLGAR Calcium Magnesium Plus Zinc - Калциум, магнезиум и цинк е додаток на исхраната.

Прочитајте повеќе за магнезиумот.

Пакување: 100 таблети

Производител: Solgar, Inc. Leonia, N.J. САД

Содржина

Состав:

Три (3) таблети содржат:       

    %ПДВ*
Калциум (како карбонат, глуконат, цитрат) 1000 мг 125
Магнезиум (како оксид, глуконат, цитрат) 400 мг 107
Цинк (како глуконат)  15 мг 150
Целулозна гума    
Средство за зголемување на волуменот - микрокристална целулоза, малтодекстрин, лимонска киселина    
Средство против стврднување -  растителна стеаринска киселина, растителен магнезиум стеарат    
Средство за глазирање - хидроксипропилметил целулоза, растителен глицерин (од масло од семка на палма и кокосово масло)    
Боја: титаниум диоксид      

*препорачано дневно внесување

Производот не содржи: глутен, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, засладувачи или вештачки ароми.

Производот содржи состојки од природно потекло кои со тек на време  може да доведат до промени во изгледот на таблетите. 

Погодно за вегани.

Употреба: како додаток на исхрана за возрасни, земете по три (3) таблети на ден, пожелно со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар.

Мерки на претпазливост: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна балансирана исхрана и за здрав начин на живот.
Ако сте бремени, доите, земате некои лекови или имате било каква медицинска состојба консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот. Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на собна температура. Да не се користи ако заштитната фолија под капачето е оштетена или недостасува.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се