SOLGAR Магнезиум со витамин Б6, 100 таблети

SOLGAR Магнезиум со витамин Б6, 100 таблети
500,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048511C
favorite_border

Опис на производот

Магнезиум со витамин Б6 е производ наменет за поддршка на психолошката функција и функцијата на нервниот систем, кај возрасни.

  • Помага при состојби на мускулни грчеви, предменструален синдром, иритабилност и главоболка

Содржи:

Магнезиум кој придонесува за:

  • Нормална психолошка функција
  • Нормална функција на нервниот систем
  • Нормална функција на мускулите (неуротрансмисија и мускулна контракција)
  • Намалување на заморот и исцрпеноста
  • Електролитен баланс

Витамин Б6 кој придонесува за:

  • Нормална психолошка функција
  • Нормална функција на нервниот систем
  • Регулирање на хормоналната активност
  • Намалување на заморот и исцрпеноста

Пакување: 100 таблети  

Производител: Solgar, Inc. Leonia, N.J. 3a Nature's Bounty Co. Ltd Herts HP23 5PT.

Земја на потекло: САД

Содржина

Состојки:

Три (3) таблети содржат:

    %ПДВ*
Магнезиум (како оксид) 400 мг 107
Витамин Б6 (како пиридоксин хидрохлорид) 25 мг 1786
Средство за зголемување на волуменот-микрокристална целулоза    
Средство против стврднување-растителен магнезиум стеарат, силикон диоксид    

Средство за глазирање-хидроксипропилметил целулоза, растителен глицерин (од масло од семка на палма и кокосово масло), карнауба восок

   
Вкрстена целулозна гума      

*препорачано дневно внесување

Производот не содржи: додадени шеќери, сол и скроб, не содржи глутен, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, засладувачи и вештачки ароми.

Погодно за вегани.

Граничниот производ се издава и/или се продава без рецепт

Употреба: За возрасни, земете по три (3) таблети дневно, пожелно со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар.

Мерки на претпазливост: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не треба да се користи како замена на разновидна и балансирана исхрана и за здрав начин на живот. Во случај на пречувствителност на било која од состојките на производот,  престанете со употреба на производот. Производот е наменет за возрасни. Долготрајна употреба на Витамин Б6 во концентрација од 25 mg на ден може да предизвика чувство на трнење и зашеметеност. Ако сте бремени или доите, консултирајте се со Вашиот лекар, пред употреба на производот. Таблетите се земаат со оброк. Ако земате некои лекови или имате било каква медицинска состојба консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот. Консултирајте се со Вашиот лекар, ако сте употребиле повеќе од препорачаното. Ако сте пропуштиле доза, земете ја наредната и продолжете со вообичаено дозирање. Не земајте двојна доза за да ја надоместите пропуштената. Како и сите други медицински производи и MAGNESIUM with VITAMIN B6 може да има несакани дејства, кои не се појавуваат кај сите пациенти. Ако дојде до појава на било какви несакани дејства, престанете со употреба на производот и консултирајте се со Вашиот лекар. Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на собна температура. Да не се користи после рокот на употреба што е назначен на пакувањето. Производот содржи состојки кои со тек на време може да доведат до варијации во бојата, што е нормална појава. Да не се користи ако заштитната фолија под капачето е оштетена или недостасува.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се