SOLGAR Sweetest Dreams, 30 капсули

SOLGAR Sweetest Dreams, 30 капсули
927,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048514C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Sweetest Dreams (најслатки соништа) е одличен избор за лица кои доживуваат повремена несоница, лица со нарушување на дневниот ритам (реактивен застој) или некој што сака поквалитетен сон. Содржи комбинација на Л-теанин и мелатонин, со смирувачки ефект врз телото.

Помага при несоница како и при вознемиреност и замор предизвикани од временската разлика при патување (Jet lag). Мелатонинот помага  да се заспие побрзо, да се спие подолго и да се спие подобро. Со својата можност да ја зголеми релаксацијата и да го намали стресот, Л-теанин може да помогне во спиењето на повеќе начини:

  • Дава емоционална стабилност на организмот
  • Го стимулира производството на алфа - мозочни бранови кои се поврзани со состојбата на ”будна релаксација”, оваа состојба на умот се доживува при медитација
  • Го подобрува квалитетот на спиењето, ја намалува вознемиреноста

Ваквата комбинација максимално го подобрува кавалитетот на сон, го намалува стресот предизвикан од нередовен сон и промена на временска зона.

Пакување: 30 капсули

Состав:

Една растителна капсула содржи:                                                                                                             

    %ПДВ*
Л-Теанин (Suntheanine®) 100 мг /

Мелатонин (во форма на

Н-Ацетил-5-Метокситриптамин)

 3 мг  

*препорачано дневно внесување

Останати состојки: микрокристална целулоза, растителна целулоза, растителна стеаринска киселина, силика, растителен магнезиум стеарат.
                                                  
Производот не содржи: ГМО, глутен, пченица, продукти на млеко, соја, квасец, шеќер, натриум, вештачки ароми, конзерванси и бои.

Погодно за вегани.

Употреба: За возрасни, земете по една (1) капсула пред спиење или како што Ви препорачал Вашиот лекар.

Ограничете ја употребата на два месеци со пауза од една седмица.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се