SOLGAR Убиквинол 100 мг, 50 капсули

SOLGAR Убиквинол 100 мг, 50 капсули
3.758,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
049261C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Убиквинол односно Коензим Q10 е состојка која е природно присутна во секоја клетка на организмот, високо биорасположлива форма на редуциран Q10.

Се среќава во посебно висока концентрација во срцевиот и скелетните мускули како и во останатите ткива кои имаат високи енергетски барања.

Со процесот на стареење создавањето на CoQ 10 се намалува и затоа е важно негово надополнување со исхраната.

Пакување: 50 капсули

Состав:

Една (1) капсула, мека содржи:

Убиквинол 

(како Kaneka Ubiquinol™)†

(редуцирана форма на CoQ10)

100 мг

Обвивка на капсулата: говетски желатин, растителен глицерин (од масло од семки на палме и кокосово масло), маслиново масло; Емулгатор: соја лецитин; Антиоксиданс: аскорбил палмитат; Бои: карамела, титаниум оксид.

† Q+TM, Kaneka UbiquinolTM и Quality SealTM се заштитени трговски марки на Kaneka Corp

Производот не содржи: глутен, пченица, млечни производи, квасец, засладувачи, или вештачки ароми.

Употреба: како додаток на исхрана за возрасни, земете по една до две (1-2) капсули, меки на ден, пожелно со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна балансирана исхрана и за здрав начин на живот.

Ако сте бремени, доите, земате некои лекови или имате било каква медицинска состојба консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот. Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на собна температура. Да не се користи ако заштитната фолија под капачето е оштетена или недостасува.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се