STARPHARMA Витамин Ц 1000 мг, 30 капсули

STARPHARMA Витамин Ц 1000 мг, 30 капсули
170,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049711C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Starpharma Vitaminum C 1000 mg е производ наменет за:

 • Поддршка на имунолошкиот систем на организмот

 • Надополнување на исхраната со Витамин Ц, кој има значајна улога во организмот

Витамин Ц придонесува за:

 • нормална функција на имунолошкиот систем

 • заштита на клетките од оксидативен стрес

 • нормална функција на нервниот систем

 • за нормално создавање на колаген потребен за нормална функција на:

  • крвните садови

  • коските

  • кожата

  • забите

  • ‘рскавиците

  • гингивата

 • нормален енергетски метаболизам

 • намалување на чувството на замор и исцрпеност

 • подобрување на апсорпцијата на железото во крвта

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав: 1 (една) капсула содржи:

    %ПДВ*
Витамин Ц (Л-Аскорбинска киселина ) 1000 мг 1250

обвивка на капсулата (хидроксипропилметил целулоза, боја: титаниум диоксид); средства против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид; средство за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза.

*препорачано дневно внесување за витамини и менерали за возрасни.

Употреба: препорачана дневна употреба, потребна за постигнување на корисен ефект од употребата на производот е 1 (една) капсула на ден, со вода.

Во случај на пречувствителност на било која од состојките на производот, престанете со употреба на производот.

Немојте да го зимате граничниот производ ако имате каменчиња во бубрезите или сте подложни на создавање на каменчиња во бубрезите.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се