STARPHARMA Витамин Д3 2000 ИЕ, 60 капсули

STARPHARMA Витамин Д3 2000 ИЕ, 60 капсули
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050059C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Starpharma Vitaminum D3 2000 ИЕ Е производ наменет за нормална функција на имунолошкиот систем.

Витамин Д придонесува за:

  • одржување на нормални коски и заби

  • одржување на нормална мускулна функција

  • одржување на нормални нивоа на калциум во крвта

  • нормална функција на имунолошкиот систем

  • нормална апсорпција/искористување на калциумот и фосфорот

  • има улога во процесот на клеточна делба

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав:

1 (една) капсула содржи:

    %ПДВ*

Витамин Д3 (холекалциферол)

50 мкг 1000

сончогледово масло, желатин, овлажнувач: глицерол и вода.

*препорачано дневно внесување за витамини и менерали (за возрасни).

Употреба: препорачана дневна употреба, потребна за постигнување на корисен ефект од употребата на производот е 1 (една) капсула на ден, со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се