STRONG NATURE Активен јаглен 250 мг, 10 капсули

STRONG NATURE Активен јаглен 250 мг, 10 капсули
85,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
040727C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Додаток во исхраната кој има поволен ефект врз намалување на создавањето гасови по јадење и врз детоксикација на организмот.

Ако имате стомачни проблеми, како што се дијареа, надуеност или грчеви, активниот јаглен ќе ви помогне. Многу брзо по земањето на капсулите, по 20-30 минути, овие проблеми се олеснуваат. Покрај тоа што се користи за неспецифична дијареа и за регулирање на варењето, активниот јаглен се користи и за детоксикација на телото.

Бројни токсини предизвикуваат алергиски реакции, доведуваат до оксидативен стрес и ја нарушуваат имунолошката функција на телото, што исто така ја нарушува когнитивната функција, функциите на црниот дроб, бубрезите и дигестивниот тракт. Со апсорпција и отстранување на овие токсини, активираниот јаглерод може да доведе до подобра општа состојба на организмот. Исто така, има корисен ефект врз нивото на холестерол во крвта, го намалува лошиот (ЛДЛ) и го зголемува добриот холестерол (ХДЛ).

Пакување: 10 капсули

Содржина

Состав: една капсула содржи 250 мг активен јаглен добиен со карбонизација на лушпа од кокосов орев.

Употреба:

  • Деца постари од 3 години и возрасни: во случај на проблеми со варењето, земете 2-3 капсули, 3-4 пати на ден. Доколку е потребно, содржината на капсулата може да се разреди во чаша вода и да се испие. За надуеност после јадење: земете 1 г (4 капсули) 30 минути пред и 1 г (4 капсули) веднаш по оброкот.
  • Деца помлади од три години: една капсула дневно по консултација со лекар. Растворете ја содржината на капсулата во чаша вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се