SUPERDIET Био коприва, 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Ortie Piquante bio Organic French Spicy Nettle ampules kopriva ampuli
SUPERDIET Био коприва, 20 ампули по 15 мл
905,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
021262C
favorite_border

Опис на производот

  • Сертифициран органски производ
  • Kопривата придонесува за нормална функција на зглобовите, мускулите и тетивите
  • Погодно за вегани

Ortie Piquante ампулите содржат течен екстракт од коприва добиен со посебен метод на ладна екстракција без присуство на алкохол, бои и конзерванси.

Пакување: 20 ампули по 15 мл

Содржина

Состав:

Две ампули (30 мл) содржат:

         ПДВ*
Коприва   1200 мг** /

 *препорачано дневно внесување
**еквивалент на суво растение

Состојки:

- воден екстракт на коприва* (Urtica dioica - лист)
*состојки од органско производство

Употреба: Две (2) ампули на ден, чисти или разредени во половина чаша вода.

Предупредување: Не се препорачува употреба на производот кај бремени жени и доилки. Ампулите се наменети за пиење - не за инјектирање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се