SUPERDIET Гинко билоба био, 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Ginkgo biloba circulation et memoire, memory 20 ampules ginko biloba za memorija  i cirkulacija
SUPERDIET Гинко билоба био, 20 ампули по 15 мл
955,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
044809C
favorite_border

Опис на производот

Гинко билоба придонесува за нормална циркулација и нормална меморија.

  • Сертифициран органски производ
  • За возрасни и деца од 12 годишна возраст
  • Не содржи алкохол
  • Не содржи бои
  • Не содржи конзерванси

Пакување: 20 ампули по 15 мл

Содржина

Состав:

Една (1) ампула 15 мл содржи:

     ПДВ*
Гинко билоба  1200 мг** /

*препорачано дневно внесување
**еквивалент на суво растение

Состојки:

- течен екстракт од гинко билоба* (Ginkgo biloba - лист)

*состојки од органско производство.

Употреба: се препорачува една (1) ампула на ден, чиста или растворена во половина чаша вода. Да не се употребува за време на бременост и доење.

Не се препорачува земање на овој додаток на исхрана 7 дена пред и по хируршка интервенција.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се