SUPERDIET HERBESAN Ацерола 1000 мг и гоџи 125 мг, 30 таблети

SUPERDIET Acerola 1000mg vitamin C 180mg +goji 125mg gogi гоџи godgi
SUPERDIET HERBESAN Ацерола 1000 мг и гоџи 125 мг, 30 таблети
512,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
037565C
favorite_border

Опис на производот

 Ацерола, витамин Ц и гоџи

  • Ацерола - ситно овошје кое потекнува од Јужна Америка познато под името цреша од Антилите
  • Гоџи бобинка - ситно црвено овошје кое наликува на мала цреша со потекло од Кина каде се одгледува и користи
  • Витамин Ц - придонесува за нормално функционирање на имуниот систем и намалување на заморот

 Паковање: 30 таблети за џвакање со вкус на црвено овошје

Содржина

Состав:
Една (1) таблета содржи:   

Ацерола ектракт 1000 мг
Витамин Ц 180 мг
Гоџи екстракт 125 мг

Состојки: сорбитол, екстракт од ацерола (содржи витамин Ц), екстракт од гоџи (малтодекстрин), магнезиум стеарат, витамин Ц, арома, засладувач: натриум сахаринат. 
Без додадени шеќери (содржи природни шеќери).                                                 

Употреба: по една (1) таблета на ден, се зема во тек на оброк, најдобро наутро.

Бременост и доење:
Бремените жени и доилките треба да се консултираат со својот лекар пред употреба на производот. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се