SUPERDIET HERBESAN Адуцид, 30 таблети

SUPERDIET HERBESAN Адуцид, 30 таблети
610,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
028751C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Додаток на исхрана на база на 2 минерала + маточина + пеперминт со засладувач против киселини 
  • Прекумерната консумација на храна, брза храна, зачинета храна и прејадувањето влијаат на процесот на дигестија
  • Adoucid е специјална формула која содржи 2 минерални соли
  • Калциумот придонесува за нормално функционирање на дигестивните ензими кои се излачуваат во желудникот, плунковите жлезди, панкреасот и тенкото црево
  • Магнезиумот придонесува за елекрoтолитен баланс
  • Пеперминтот придонесува за нормална дигестивна функција
  • Маточина ја надополнува целата формулација

За добро варење на храната се препорачува добар хигиенски режим: редовна физичка активност, разновидна и балансирана исхрана, ограничена консумација на газирани пијалоци, тутун и алкохол и доволно време за одмор.

Пакување: 30 таблети за џвакање со вкус на пеперминт

Содржина

Состав:   

  1 таблета содржи ПДВ% 2 таблети содржат  
Калциум карбонат         691 мг   / 1382 мг /
Калциум 271 мг 34% 542 мг 68%
Магнезиум карбонат 402 мг / 804 мг /
Магнезиум     103 мг 27%  206 мг 54%
Маточина   400 мг**  / 800 мг** /
Пеперминт   400 мг**    / 800 мг** /

*препорачано дневно внесување
**еквивалент на суво растение

Состојки:

- средство за зголемување на волуменот: сорбитол, минерал: калциум карбонат (поддршка: малтодекстрин),

- минерал: магнезиум карбонат

- средство за зголемување на волуменот: микрокристална целулиза, сув екстракт на пеперминт (поддршка: малтодекстрин)

- сув екстракт на маточина (поддршка: малтодекстрин)

- природна арома

- средство против стврднување: магнезиум стеарат

- засладувач: натриум сахаринат.

Употреба: По потреба по една (1) таблета за џвакање на ден, за време на оброк.

Предупредување: Пред употреба консултирајте се со Вашиот лекар. Да се чува на места недостапни за деца. Прекумерна употреба може да има лаксативно дејство.

Не се препорачува за бремени жени и доилки. Не се препорачува кај пациенти кои имаат проблеми со бубрезите. Не земајте повеќе од 2 таблети на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се