SUPERDIET Мемофлеш за меморија, 60 капсули

SUPERDIET Memoflash memoria 60 capsules memorija
SUPERDIET Мемофлеш за меморија, 60 капсули
878,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
033254C
favorite_border

Опис на производот

Superdiet Memoflash - Мемофлеш е граничен производ наменет за подoбрување на меморијата кај возрасни и деца над 12 годишна возраст.

Содржи 2 растенија, 1 минерал и 1 витамин.

  • Гинко - придонесува за одржување на меморијата
  • Готу кола - придонесува за одржување на нормалнa когнитивнa функциja
  • Магнезиум - придонесува за нормално функционирање на нервниот систем
  • Витамин Б5 - придонесува за нормални ментални перформанси

Пакување: 60 капсули

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав:

Три (3) капсули содржат:

    ПДВ**
Магнезиум (Магнезиум оксид) 225 мг 60%
Готу Кола (Centella asiatica (L.) Urb.) 236 мг  
Гинко (Ginkgo biloba L.) 99 мг*  
Витамин Б5 (калциум Д-пантотенат) 18 мг 300%

*еквивалент на суво растение

**препорачано дневно внесување

Состојки: минерал: магнезиум оксид од морско потекло - готу кола (лист) - рибина желатинска капсула - оризов скроб - гинко екстракт (лист) - Витамин Б5.

Употреба: се препорачуваат по две (2) до три (3) капсули на ден, во текот на оброк со голема чаша вода.

Предупредување:

Немојте да го употребувате граничниот производ SUPERDIET MEMOFLASH во случај на пречувствителност на било која состојка во состав на производот. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Производот не се препорачува за употреба кај лица пречувствителни на растенија од фамилијата Apiaceae.

Производот не се препорачува за употреба кај деца под 12 годишна возраст.

Бремените жени и доилките да се консултираат со лекар пред да земат било каков производ.

Бремените жени задолжително да се консултираат со својот лекар пред употреба на производот.

Производот не се препорачува за употреба кај доилки.

Консултирајте се со Вашиот лекар во случај на истовремена употреба на лекови особено на антикоагуланти или антитромбоцитни лекови.

Прекинете ја употребата на производот и консултирајте се со вашиот лекар ако дојде до појава на било какви несакани дејства.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се