SUPERDIET Спирулина, 120 капсули

SUPERDIET Spiruline Spirulina  120 capsules
SUPERDIET Спирулина, 120 капсули
1.324,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020273C
favorite_border

Опис на производот

Superdiet Spiruline Bio - Спирулината на Супердиет е додаток на исхрана

  • За тонус и виталност
  • Погодно за вегани
  • Сертифициран органски производ
  • Спирулината е сина микро – алга од природно потекло која содржи висока концентрација на протеини
  • Спирулината придонесува за одржување на тонусот и виталноста
  • Спирулината придонесува за одржување на отпорностa на организмот
  • Спирулината придонесува за контрола на телесната тежина и одржување на формата на телото.

Пакување: 120 капсули

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав:

Четири (4) капсули содржат:            

     ПДВ*
Спирулина  (Spirulina platensis)  1.470 г  /
од која протеини     0.846 г**  /

*препорачано дневно внесување

**средна вредност

Состојки: спирулина* (цела микро-алга) (сулфити),- капсула од хидроксипропилметили целулоза -  средство против стврднување: талк. 
*Состојки од органско производство. 

Употреба: се препорачуваат по четири (4) капсули на ден, со голема чаша вода, препорачливо наутро.

Предупредување: Да не се користи кај деца под 12 годишна возраст. Не се препорачува при фенилкетонурија, слабост на мускулите или нарушена функција на црниот дроб. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се