TILMAN Флексофитол, 60 капсули

TILMAN Флексофитол, 60 капсули
1.221,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035808C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Flexofytol е производ кој ја подобрува флексибилноста на тетивите и мускулите и ги намалува болките. Базиран е на куркумин, био-оптимизиран екстракт од куркума кој е познат по неговите антивоспалителни својства. Најсилната страна на куркуминот е во тоа што делува превентивно на болката во самиот извор.

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав: био-оптимизиран екстракт од Curcuma Longa стандардизирани до 42 мг на куркумин, оксигенати (лимонска киселина), емулгатор (полисорбат 80), – капсула: желатин, глицерин, бои (титаниум диоксид, кармин, железни оксиди), вода.

Употреба:

  • Препорачана доза:

За зглобови и мускули:
За деца од 6 до 12 години: 2 капсули наутро во текот на 1 месец.
За возрасни и деца над 12 години: 2 капсули наутро и 2 капсули вечер во текот на 1 месец.

  • Доза за одржување:

За деца од 6 до 12 години: 1 капсула наутро.
За возрасни и деца над 12 години: 2 капсули наутро.

  • За тетивите:

За деца од 6 до 12 години: 1 капсула наутро и 1 капсула навечер во текот на 1 недела.
За возрасни и деца над 12 години: 2 капсули наутро и 2 капсули вечер во период од 1 недела.

Flexofytol не може да се користи за деца под 6 годишна возраст.

Да не се користи за време на бременост и доење.
Да не се користи во случај на опструкција на жолчните патишта.
Консултирајте се со вашиот лекар доколку земате во исто време антикоагуланти како кумарин и хепарин.
Не користете во случаи на перзистентна дијареа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се