TOSAMA VIVAFLEX Еластичен завој 8 цм x 5 м

TOSAMA VIVAFLEX Еластичен завој 8 цм x 5 м
182,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
002469C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Ткаен еластичен завој 8 цм х 5 м, кој може да се пере на 40 степени Целзиусови и да ја задржи својата сила на притисок околу два месеци со редовна дневна употреба.

Наменет е за општа компресивна терапија, за повреди на зглобови и подвижни делови на телото. Нанесете го завојот наутро, а извадете го вечерта после активниот ден.

Правилната техника на повивање со завојот е исклучително важна за завојот да може да изврши рамномерна компресија и истата е наведена во упатството.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се