TRIX Стегач за коса против вошки

TRIX Стегач за коса против вошки
90,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048339C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Стегач за коса против вошки

  • Ефикасност до 75 дена
  • 100% природно
  • Брзо дејство
  • Долготрајно
  • Водоотпорен

Природен производ безбеден за употреба кај деца. Содржи ефикасни природни репеленти кои постепено се ослободуваат и штитат од напад и распространување на вошки. Не остава дамки и не ја масти косата.

Природен репелент.

Не содржи: DEET (N,N-diethyl-meta-toluamide).

Пакување: 1 стегач во пакување

Содржина

Состав: 3 % рузмарин, 12% евкалиптус, 3% пеперминт, 2% гераниол, 80% полиестер (еластичен синтетички материјал).

Внимание: Да не се користи во случај на алергија.

Само за надворешна употреба. Чувајте го производот во добро затворено оригинално пакување.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се