URIAGE Age Protect Multi-Action Интензивен серум против брчки, 30 мл

URIAGE Age Protect Multi-Action Интензивен серум против брчки, 30 мл
1.580,00 ден.
1.106,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044327C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Интензивен серум против брчки и дневни агресивни влијанија врз кожата на лицето
  • Серум за сите типови кожа
  • Ја намалува појавата на кафеави дамки и придонесува за намалено губење на цврстината на кожата
  • По долотрајна употреба брчките се измазнуваат, и кожата изгледа свежо и одморено

Пакување: 30 мл 

Содржина

Состав: aqua (water, eau), propanediol, lactic acid, isodecyl neopentanoate, polysorbate 60, glycerin, butylene glycol, sodium hydroxide, cetyl alcohol, limnanthes alba seed oil (limnanthes alba (meadowfoam) seed oil), sorbitan stearate, ascorbyl tetraisopalmitate, tocopheryl acetate, sodium hyaluronate, retinyl palmitate, croton lechleri resin extract, tocopherol, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, dimethicone, caesalpinia spinosa fruit extract, ci 77891 (titanium dioxide), chlorphenesin, xanthan gum, parfum (fragrance), mica, o-cymen-5-ol,  kappaphycus alvarezii extract, adenosine, theobroma cacao seed extract (theobroma cacao (cocoa) seed extract), tin oxide.

Употреба: нанесете наутро и/или навечер на темелно исчистена, исушена кожа. Избегнувајте контакт со очи. Не користете ако сте бремени. Ако се појави пецкање, одложете ги апликациите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се