VICHY Dео Stress Resist Рол-он дезодоранс против потење со 72 часа заштита, 30 мл

VICHY Dео Stress Resist Рол-он дезодоранс против потење со 72 часа заштита, 30 мл
936,00 ден.
749,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
014517C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Интензивен третман против потење, дури и во стресни ситуации.

За мажи и жени кои се склони на прекумерно потење и кои бараат исклучително ефикасна, а нежна антиперспирантна нега. Формула тестирана на 100% осетлива кожа, без алкохол, без парабени. Исклучителна ефиксност против потење, дури и во стресни услови. 
Овој третман е богат со активни супстанции против потење, минерали со голема моќ на впивање и комплекс Perspicalm™, кој ги регулира наливите на топлина и прекумерното потење во стрес ситуации. Ќе се чувствувате заштитени во текот на целиот ден. 

Ефикасност против потење 72 часа*, дури и во стрес ситуации. Со секое нанесување ефикасноста е се посилна. 
*Инструментално тестирање.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water - Aluminum Chlorohydrate - Dimethicone - Aluminum Sesquichlorohydrate - C14-22 Alcohols - Steareth-100/Peg-136/Hdi Copolymer - Parfum / Fragrance - Perlite - C12-20 Alkyl Glucoside - Iodopropynyl Butylcarbamate - Rosa Gallica Extract / Rosa Gallica Flower Extract.

Употреба: нанесете секојдневно на чисти и суви пазуви.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се