VICHY Liftactiv Промо сет дневна + ноќна крема за нормална до комбинирана кожа, 2 х 50 мл

VICHY Liftactiv Промо сет дневна + ноќна крема за нормална до комбинирана кожа, 2 х 50 мл
4.034,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037453C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

 • VICHY Liftactiv Supreme Дневна крема за нормална и комбинирана кожа, 50 мл

Прво Vichy lifting-дејство кое трае целиот ден. Континуирана корекција на брчките и цврстината на кожата за младешка кожа во текот на денот, навечер и наутро.

 • За сите жени со нормална и комбинирана кожа

[КОМПЛЕКС НА АКТИВНИ СОСТОЈКИ DAY PROOF] + [5% РАМНОЗА И НЕОХЕСПЕРИДИН]

 • Моментална ефикасност: ТЕХНОЛОГИЈА ЗА 3Д ОПТИЧКО ИЗМАЗНУВАЊЕ 
 • Дневна ефикасност: КОФЕИН + АДЕНОЗИН
 • Долгорочна ефикасност 5% РАМНОЗА + НЕОХЕСПЕРИДИН

Во само еден момент ги измазнува брчките и неправилностите, а кожата ја прави блескава. Се до вечерта, кожата е повторно полна, а цртите на лицето се младешки и одморени.
Долгорочно дејство на lifting-от по еден месец: длабоките брчки се корегирани, а кожата е видливо поцврста.

 • VICHY Liftactiv Supreme Ноќна нега, 50 мл

Потполна нега против брчки и за цврстина на кожата со долготраен ефект на лифтинг.

За жени над 40 години, кои сакаат потполно делување против брчки, дури и длабоки, губиток на цврстината и стареење на кожата.

После 10 годишно истражување Vichy ја откри силата на DERM SOURCE, слој на дермисот кој самостојно ја контролира регенерацијата на целата кожа. После проучување на повеќе од 50 молекули против стареење Vichy ја одбра рамнозата, активна состојка од растително потекло во висока концентрација од 5% за насочено делување на Derm Source. Неговата ефикасност против стареење е докажана благодарение на протоколот на испитување* надополнет со медицински истражувања и заштитени 7 патенти. 

Денес лабораторијата Vichy ви нуди Liftactiv Technologie Derm Source, најдобриот дел од науката за Вашата кожа. 
Померете ги границите на стареење заедно со Liftactiv Derm Source ноќната нега и откријте кожа која блеска со младост. 
*тестови in vitro. Рамноза, која е во фармакологијата позната по своето смирувачко дејство, не е леплива и најважно од се може да се употребува и кај чувствителна кожа.

 • Хипоалергена формула
 • Без парабени
 • Тестирана под дерматолошки надзор
 • Тестирана на чувствителна кожа. 

Пакување: промо сет, 2 креми по 50 мл.

Содржина

 • VICHY Liftactiv Supreme Дневна крема за нормална и комбинирана кожа

Состав: Aqua / Water, Glycerin, Dimethicone, Rhamnose, Isohexadecane, Alcohol Denat, Propanediol, Isopropyl Isostearate, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Cetyl Alcohol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Behenyl Alcohol, Nylon-12 - Peg-100 Stearate, Ci 77163 / Bismuth Oxychloride, Ci 77891 / Titanium Dioxide, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Arachidyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Caffeine, Neohesperidin Dihydrochalcone, Palmitic Acid, Phenoxyethanol, Adenosine, Ammonium Polyacryldimethyltauramide / Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium Stearoyl Glutamate, Disodium Edta, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Synthetic Fluorphlogopite, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Ethylhexyl Hydroxystearate, Polysorbate 80 - Parfum / Fragrance.

Употреба: нанесувајте рамномерно наутро врз чиста кожа на целото лице. По желба, негата можете да ја користите два пати дневно, наутро и навечер.

 • VICHY Liftactiv Supreme Ноќна нега

Состав: Aqua / Water, Glycerin, Rhamnose, Prunus Armeniaca Kernel Oil / Apricot Kernel Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Cetyl Alcohol, Zea Mays Starch / Corn Starch, Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter, Petrolatum, Glyceryl Stearate, Pentylene Glycol, Dimethicone, Peg-40 Stearate, Cera Alba / Beeswax, Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid, Stearyl Alcohol, Sorbitan Tristearate, Dimethiconol, Triethanolamine, Myristyl Alcohol, Phenoxyethanol, Adenosine, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Ascorbyl Glucoside, Poloxamer 338, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Parfum / Fragrance.

Употреба: нанесете секоја вечер на чисто лице.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се