VICHY Slow Age Промо сет дневна + ноќна крема, 2 х 50 мл

VICHY Slow Age Промо сет дневна + ноќна крема, 2 х 50 мл
3.915,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045314C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

 • VICHY Slow Age Дневна нега која делува на знаците на стареење во самото настанување со СПФ 30, 50 мл

Slow Âge се препорачува кај сите жени изложени на штетни влијанија од околината и кои сакаат да делуваат на постоечките знаци на стареење на кожата и да ја успорат нивната појава. 

 • За осетлива кожа
 • Хипоалергено
 • Со Vichy минерализирана термална вода
 • Без парабени

Кожата е моментално хидрирана и заштитена. Од ден во ден кожата е помазна, со подобрен тонус и млад здрав сјај. 

Избегнувајте го подрачјето околу очи.

 • VICHY Slow Age Обновувачка и освежувачка ноќна крема и маска збогатена со кислород, 50 мл

Прва ноќна нега и маска која е збогатена со кислород и ја обновува кожата изложена на негативните влијанија од околината. Подобрува клеточно дишење и регенерација на кожата од ноќ во ноќ. После будење: кожата е во потполност хидрирана и сјајна.

Од ноќ во ноќ, кожата се подобро се обновува, а брчките се намалени. 

 • Ја збогатува кожата со кислород и ја обновува
 • Ги намалува постоечките знаци на стареење (брчки, кожа без сјај, темни флеки и губиток на еластичност)
 • Хидрира, измазнува, воедначува тен и кожата ја прави сјајна
 • Погодна и за осетлива кожа
 • Хипоалергено
 • Без парабени
 • Дерматолошки испитана

Кожата е збогатена со кислород, свежа е, мека и мазна. Од ноќ во ноќ, обновата на кожата е се подобра, а брчките ги снемува. 
Подобрено е дишењето на кожата и регенерацијата во текот на ноќта. 

Пакување: 2 креми по 50 мл

Содржина

 • VICHY Slow Age Дневна нега која делува на знаците на стареење во самото настанување со СПФ 30

Состав: Aqua / Water, Octocrylene, Glycerin, Homosalate , Ethylhexyl Salicylate, Bifida Ferment Lysate, Alcohol Denat, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Sucrose Tristearate, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Silica, Tocopherol, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Synthetic Wax, Polysorbate 61, Cetyl Alcohol, Hdi/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Ci 17200 / Red 33, Ci 77891 / Titanium Dioxide, Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499 / Iron Oxides, Stearic Acid, Dimethicone / Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethiconol, Triethanolamine, Parfum/Fragrance, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Polyacrylate, Sodium Hyaluronate, Myristic Acid, Sodium Benzoate, Palmitic Acid, Phenoxyethanol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate / Steareth-25 Methacrylate Crosspolymer, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Ascorbyl Glucoside, Disodium Edta, Dipotassium Glycyrrhizate, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Scutellaria Baicalensis Extract / Scutellaria Baicalensis, Root Extract, Menthoxypropanediol, T-Butyl Alcohol - Poly C10-30 Alkyl Acrylate.

Употреба: нанесете секое утро како дневна крема.

Избегнувајте го подрачјето околу очите.

Slow Age дневниот флуид и нега содржат UV филтри кои можат да предизвикаат непријатност ако се нанесат преблиску до очната регија. За подрачјето околу очи ви препорачуваме да користите Slow Age производ за подрачје околу очи, посебно наменет за тој осетлив дел од лицето. 

 • VICHY Slow Age Обновувачка и освежувачка ноќна крема и маска збогатена со кислород

Состав: Aqua / Water, Dimethicone, Glycerin, Propylene Glycol, Niacinamide, Alcohol Denat, Dipropylene Glycol, Bifida Ferment Lysate, Caffeine, Sodium Chloride, Peg/Ppg-18/18 Dimethicone, Tocopherol, Caramel, Sodium Benzoate, Adenosine, Phenoxyethanol, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Resveratrol - Parfum / Fragrance.

Употреба: две опции за подобра ефикасност:

 • Slow Âge ноќна крема: секоја вечер
 • Slow Âge ноќна крема: еднаш до два пати неделно нанесете го производот во тенок, изедначен слој и оставете да делува 10 минути пред кратка масажа. Отстранете го вишокот на производ со марамче и попрскајте со Vichy минерализирана термална вода.  

Избегнувајте го подрачјето околу очите при употреба како маска.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се