VITABIOTICS Menopace 30 капсули

VITABIOTICS Menopace 30 капсули
700,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
000837C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Природната формула на Menopace капсулите не содржи хормони, а содржи 22 хранливи компоненти вклучувајќи природни соини изофлавони, витамини и минерали кои помагаат во регулирање на хормоналниот баланс кај жените во периодот на менопауза. Спектарот вклучува состојки како што се соја изофлавони, жалфија, 5 хидрокситриптифан, црвена детелина, и други.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:

Активна супстанца 1 капсула
Витамин А 750 мкг
Витамин Д 5 мкг
Тиамин (витамин Б1) 1.4 мг
Рибофлавин (витамин Б2) 1.6 мг
Витамин Б6 2 мг
Витамин Б12 2 мкг
Фолна киселина 200 мкг
Ниацин (витамин Б3) 18 мг
Витамин Е 10 мг
Биотин 30 мкг
Витамин Ц 45 мг
Пантотенска киселина 6 мг
Екстракт од соја изофлавон 50 мг
Железо 9 мг
Цинк 15 мг
Магнезиум 100 мг
Манган 2 мг
Јод 150 мкг
Бакар 1 мг
Хром 25 мкг
Селен 50 мкг
Бор 1 мг

Помошни супстанции:

Обвивка на капсулата: желатин, титаниум диоксид, бакар хлорофил, прочистена вода

Употреба: една капсула дневно, после главниот оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се