VITALIA Диет џем од капина, 370 г

VITALIA Диет џем од капина, 370 г
168,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
002011C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Диет екстра џем од капина е произведен по традиционален рецепт од 55% свежо овошје кое потекнува од еколошките и чисти овоштарници од Македонија. Засладен е со фруктоза – овошен шеќер и содржи 35% помалку калории во однос на регуларните џемови. Традиционалниот начин на подготовка овозможува диет џемот да ги задржи сите хранливи состојки присутни во плодот.

Капината е богат извор на витамин Ц и А, минерали – калциум и железо и растителни влакна. Содржи мало количество на шеќери и благотворно дејствува при воспаленија на усната слузница и при настинки.

Диет екстра џемовите на Виталиа не содржат адитиви и конзерванси. Консумирајте го Диет екстра џем со вишна во комбинација со парче интегрален леб, галети (оризови, пченкарни и мултижитни) или како додаток во десерти и колачи.

Погоден додаток во исхрана за дијабетичари.

Нето-тежина: 370 г

Содржина

Состав: капина (55 г на 100 г џем), замена за шеќер – фруктоза (39 г/100 г), средство за желирање: пектин, регулатор на киселост: лимонска киселина, калциум цитрат.

Алергени: не содржи алергени.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се