VITALIA Диет џем од слива со стевиа, 230 г

VITALIA Диет џем од слива со стевиа, 230 г
85,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
035251C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Произведен е по оригинален рецепт од 60% свежи сливи кои потекнуваат од еколошките и чисти овоштарници од Македонија.

Засладен со стевиа кој овозможува овој ектра џем да има 40% помалку калории од традиционалните џемови. Произведени со специфична технологија со која се овозможува зачувување на вкусот и хранливите состојки на овошката.

Одберете џем со стевиа засладувач за диетално и вкусно задоволство.

Погоден за дијабетичари.

Нето-тежина: 230 г

Содржина

Состав: слива (60 г овошје на 100 г џем), замена за шеќер – фруктоза (30 г/100 г), средство за желирање: пектин, регулатор на киселост: лимонска киселина, калциум цитрат, засладувач:стевиол гликозиди.

Алергени: не содржи алергени.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се