VITALIA Колаген во прав со вкус на јагода, 120 г

VITALIA Колаген во прав со вкус на јагода, 120 г
302,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046768C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Collagen Beauty е пријатен напиток со вкус на јагода кој не само што носи докажани бенефити за кожата, туку и го намалува чувството на глад и дава максимална енергија. Тоа се должи на коензим Q10 кој е комбиниран со биоактивни пептиди од колаген. Додадениот Витамин Ц дополнително ја стимулира синтезата на колагенот.

  • 6 г колаген по порција
  • Висока количина на протеин
  • Без додаден шеќер
  • Високо количество на растителни влакна
  • Збогатено со Q10 и витамин Ц

Виталиа колагенските напитоци помагаат да се регенерира телото и внатрешниот баланс, истовремено подобрувајќи го здравјето и придонесувајќи до здрав сјај на кожата.
Редовната консумација на колагенските напитоци придонесува за видливи бенефити на кожата, обезбедувајќи 6 г колаген на порција.

Нето-тежина: 120 г

Содржина

Состав: хидролизиран говедски колаген, растителни влакна, јагода лиофилизирана 1,5%, витамин Ц (аскорбинска киселина) , коензим Q10 (100 мг/100 г), засладувач: стевиол гликозид, арома.

Алергени: може да содржи траги од соја, сусам, јаткасто овошје, млеко и кикирики.

Употреба: 1 доза од дозерката (8 г) се раствара со 200 мл ладна вода, млеко, чај или сок.

Препорачаната доза не смее да се пречекори*. Додатокот на исхраната не е надоместок или замена за балансирана исхрана. Важно е да се придржувате кон урамнотежена и разновиднa исхрана и здрав начин на живот
*Преголем внес на колаген може да предизвика надувување и киселини во желудник. Кај лица со семејна историја на камен на бубрег да се консумира со внимателност бидејќи ризикот за развивање камен е поголем.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се