VITALIA Кранчи мусли банана и чоколадо, 600 г

VITALIA Кранчи мусли банана и чоколадо, 600 г
196,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
009478C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Кранчи муслите претставуваат природен извор на важни хранливи материи и идеален извор на енергија за активен ден. Совршено се комбинираат со млеко или јогурт, обезбедуваат лесен и вкусен оброк.

Вкусен оброк на житарици, чоколади и овошја за балансиран појадок. Содржи основни хранливи материи кои се потребни за нормална функција на нашето тело.

  • Помалку шеќер  
  • Извор на калциум и магнезиум  
  • Совршена комбинација за уникатен вкус  
  • Влакна од житни култури

Нето-тежина: 600 г

Содржина

Состав: овесни снегулки , екструдиран ориз, растително масло (канола), суво грозје , кафеав шеќер, пченично брашно, гликозен сируп, олигофруктоза, малтодекстрин, банана чипс (банана, мед, шеќер, кокосово масло, арома), чоколадни парчиња (шеќер, какао маса, какао путер, емулгатор: соин лецитин, арома), какао во прав , емулгатор: сончогледов лецитин, боја: карамел, арома, регулатор на киселост: калциум цитрат, тримагнезиум дицитрат. Какао делови во чоколадо: мин. 35%.

Алергени: содржи соја и глутен. Може да содржи траги од јаткасто овошје и сусам.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се